Pradžia
Pradžia

Higiena

Ar higienos trūkumas lemia inkštirų atsiradimą

Aknė nėra nešvaros pasekmė, tačiau netinkama higiena gali paskatinti inkštirų susidarymą, nes nėra pašalinamos negyvos odos ląstelės ir makiažas. Taigi pirmas žingsnis siekiant turėti sveiką ir švarią odą – tinkama odos higiena, specialiomis į aknę linkusios odos priežiūros priemonėmis.

Ar per daug intensyvus ir dažnas odos prausimas gali pabloginti odos būklę?

Dažnas odos prausimas ir šveitimas, ypač kuomet naudojamos agresyvios, alkoholio turinčios prausimosi priemonės gali sudirginti ir pabloginti odos būklę. Natūralus odos balansas yra pažeidžiamas ir oda ima gaminti dar daugiau odos riebalų (sebumo). O tai gali įtakoti naujų spuogų atsiradimą, odos išsausėjimą, bei odos lipidų struktūros sutrikimą.

Ar per daug intensyvus ir dažnas odos prausimas gali pabloginti odos būklę?

Ar aknė užkrečiama?

Viena iš aknę įtakojančių priežasčių yra propionibakterijos, kurios priklauso natūraliai fiziologinei florai, taigi savaime spuogais užsikrėsti negalima. Pagrindinis ir vienintelis pavojus – savarankiškai infekuoti odą nuo jau esamų bėrimų. Kitaip tariant, nerekomenduojama spuogų spaudyti, nes spaudžiant spuogą galima „įspausti jį į vidų“. To pasekoje turėsime skausmingą, gilesnius odos audinius apimantį bakterinį uždegimą.
>