Pradžia
Pradžia

Kam būdinga aknė?

Įprasta manyti, kad aknė – paauglių liga. Baigsis paauglystė, baigsis ir spuogai. Girdėta?.. Nors tiesa, kad net iki 90 proc. paauglių serga akne, tačiau toli gražu, tai nėra tik paauglių liga – vakarų pasaulyje skaičiuojama, kad nuolatinis bėrimas veido srityje kamuoja beveik kas antrą 20 – 45 metų amžiaus moterį.

Pagrindinis skirtumas tarp paauglius ir suaugusius kamuojančios aknės yra tas, kad skiriasi aknės pažeistos veido sritys. Paaugliams dažniau beria taip vadinamą T zoną (kakta ir nosis). Tuo tarpu suaugusiems spuogai dažniau atsiranda V zonoje (žandai ir smakras).

Spuogų atsiradimas susijęs su vyriškų hormonų aktyvumo padidėjimu, kuris būdingas brendimo laikotarpiu. Tačiau suaugusieji taip pat išgyvena hormonų pusiausvyros pokyčius, kuriuos gali paskatinti stresas, menstruacijos, nėštumas.

Deja, spuogų neįmanoma „išaugti“. Jie nepraeina savaime. Tai gali tęstis metų metus net ir sulaukus pilnametystės. Todėl būtina spuogus gydyti dar jaunystėje, vos tik pasirodo lengva jų forma. Negydoma aknė gali kankinti dešimtmečius, palikdama randus ir pigmentines dėmes.

>