Pradžia
Pradžia

Kokie simptomai?

#Spuogai

Aknė gali būti įvairių sunkumo formų. Tai priklauso nuo sergančiojo odos priežiūros, imuninės sistemos, prevencijos, gydymo ir kitų veiksnių. Dažnai kartu su akne atsiranda psichologinės problemos: nevisavertiškumo jausmas, kompleksai, nerimas ir baimė bendrauti. Šie veiksniai gali nepalankiai įtakoti gyvenimo kokybę.

Priklausomai nuo aknės sunkumo, pasireiškia skirtingi išoriniai ligos simptomai:

  • Atviri komedonai: tai dažniausias aknės bėrimas. Atviri komedonai – tai 1-3 mm diametro mazgeliai (taškeliai) juoda viršūne. Jį sudaro susikaupusios suragėjusios ląstelės, riebalai ir bakterijos. Plauko maišelio anga dar nėra pilnai užakusi, odos riebalai, kontaktuojant su oru, oksiduojasi ir patamsėja (susidaro juoda spalva).

  • Uždari komedonai: savo prigimtimi uždari komedonai yra panašūs į atvirus – tai 1-3 mm diametro mazgeliai (taškeliai) balta viršūne. Jį sudaro susikaupusios suragėjusios ląstelės, riebalai ir bakterijos. Šiuo atveju, plauko maišelio anga yra užakusi ir odos riebalai negali patekti ant odos paviršiaus (nevyksta oksidacinis procesas).

  • Papulės: rausvi iki 5 mm diametro odos nelygumai. Būdingi sunkesnei aknės formai.

  • Pustulės (arba pūlinukai): taip pat vienas iš uždegiminės aknės požymių – tai smulkūs odos bėrimai pūlinga gelsva viršūne.

  • Mazgeliai (ir mazgai): tai gilesni odos bėrimai susiformavę dėl odos uždegimo (giluminiai spuogai). Būdingi sunkesnėms aknės formoms.

  • Cistos: tai ertmės pripildytos skysčio, dažniausiai pūlingo.

Gyjant mazgeliams, mazgams ir cistoms odoje gali likti randai.

>