Pradžia
Pradžia

Koks mano odos tipas?

Dažniausiai aknė yra būdinga riebiai arba mišriai odai. Kaip atpažinti savo odos tipą:

Riebi oda gali būti labai problematiška: pasižymi išsiplėtusiomis poromis, yra stora ir linkusi gaminti per daug odos riebalų (sebumo), todėl blizga. Tokios odos privalumas, kad ji lėčiau sensta ir ant jos susidaro mažiau raukšlių.

Mišri oda pasižymi tuo, kad skirtingose veido vietose gali pasižymėti skirtingomis savybėmis. Pavyzdžiui, gali būti daugiausiai normali ar net sausa (skruostai), o riebi tik tam tikruose plotuose – dažniausiai smakras, nosis ir kakta (vadinama T zona). Šiam odos tipui taip pat būdingos vietomis išsiplėtusios poros.

Tačiau tiek riebi, tiek mišri oda gali prarasti tam tikras, šiems odos tipams būdingas savybes. Bet kuris medikamentinis aknės gydymas dažniausiai sausina odą (oda tampa jautresnė, juntamas odos tempimas), todėl labai svarbi tinkama odos priežiūra (drėkinantis, raminantis poveikis) specialiomis, į aknę linkusios odos, priežiūros priemonėmis.
Taip pat verta žinoti, kad dauguma aknę gydančių vaistų jautrina odą saulės spinduliams, todėl gydant spuogus saulės reikėtų vengti arba naudoti efektyvias saulės apsaugos priemones.

>