Pradžia
Pradžia

Kosmetika

Spuogai yra itin dažnai pasireiškianti odos būklė. Sudėtinga aknės biologija reikalauja nuoseklaus gydymo ir tikslingos odos priežiūros. Dažnu atveju, atsikratyti spuogų užtrunka kelis mėnesius, o po kurio laiko, nesilaikant tinkamos odos priežiūros programos, jie gali atsinaujinti...

Siekdami greitų rezultatų, ieškome „stebuklingų“ ir vis naujų gydymo metodų. Jų esame išbandę visi. Tačiau kas tikrai veikia, o kas yra išgalvotas MITAS – kartais suprasti yra sunku. Prieš bandydamas (-a) naują metodą patikrink ar jis pagrįstas, o čia rasi keletą dažnų „patarimų“, kurių efektyvumą komentuoja ir vertina odos specialistai.

Ar sergantiems akne, galima naudoti dekoratyvinę kosmetiką?

Maskuoti spuogus verta vien dėl bėrimų sukeliamo psichologinio diskomforto. Tačiau svarbu rinktis nekomedogenines ir poras nekemšančias priemones. Vakare kruopščiai pašalinkite makiažo likučius odos higienos priemonėmis, kurios yra pritaikytos riebios, mišrios bei į aknę linkusios odos biologijai.

Ar spuogų dezinfekavimui tinka arbatmedžio aliejus?

Arbatmedžio aliejus pasižymi antibakterinėmis savybėmis ir gali būti naudojamas lokaliai (ant spuogo). Tačiau naudoti reikia atsargiai ir tepti ne visą veidą, nes aknės pažeistos odos priežiūrai ir gydymui nepatartina vartoti priemonių, kurios yra pagamintos grynu aliejaus ar riebalų pagrindu. Tokiu atveju, odos poros yra „užkemšamos“ ir dėl to odos būklė gali pablogėti.

Ar spuogų dezinfekavimui tinka arbatmedžio aliejus?

Ar kavos tirščių pilingas padeda atsikratyti spuogų?

Tiesa, kad kavos tirščiai veikia kaip pilingas, t.y. nusluoksniuoja viršutinį odos sluoksnį. Tačiau ši procedūra tikrai nesumažina komedonų kiekio ir neturi jokių aknę gydančių savybių. Aknės pažeistos odos priežiūrai rekomenduotina naudoti patikimą dermatologinę kosmetiką, kuri sukurta atsižvelgiant į odos problemą ir biologiškai veikia spuogų atsiradimo priežastis.
>